מכונת שטיפה בלחץ גרניק

גרניק - מכונת שטיפה בלחץ

מהו גרניק?

ראשית כל, חשוב לדעת כי גרניק היא בעצם שמה של חברה אשר הייתה בין היצרניות הראשונות של מכונות שטיפה בלחץ, ולכן עם הזמן אנשים החלו לקרוא למכונות האלו גרניק.

מכונת שטיפה בלחץ מים גבוה או בשמה האחר גרניק, הינו מכשיר אשר מתאים למגוון פעולות ניקוי מעמיק כאשר יש צורך בפירוק כתמים ולכלוך קשה. הגרניק מייצר סילוני מים קרים או חמים בעוצמה רבה המעיפים ומנקים את כל סוגי הלכלוך מהמשטח הרצוי. מכונות השטיפה בלחץ מייצרות לחץ מים בעוצמות שונות אשר מודדים ביחידות בר. מכונות השטיפה בלחץ הקטנות יותר בדרך כלל מספקות לחץ של עד 130 בר ואילו מכונות השטיפה בלחץ הגדולות יותר מספקות לחץ של עד 230 בר. מכשירי הגרניק מתחלקים לשימוש תעשייתי כגון ניקוי בלחץ של מפעלי תעשייה, בנייני משרדים, בנייני מגורים, מוסכים, משטחי בטון, רחבות אספלט, חניונים, תחנות דלק, שטחים תפעוליים בנמלי ים ואוויר כולל מסלולי נחיתה, מרכזים לוגיסטיים, בתי אריזה, בתי קירור וכדומה, ולשימוש ביתי כאשר כל אחד מהם מותאם ברמת עוצמת לחץ המים שהוא מוציא.

כיצד הגרניק פועל?

גרניק מורכב ממנוע חשמלי או ממנוע בנזין, שאחראי על הפעלתה של משאבת מים. המשאבה שואבת את המים ממקור המים שאליו היא מחוברת ומעבירה אותם בלחץ מאוד גבוה ומייצרת לחץ מים גבוה. המים עוברים דרך צינור לחץ מועברים לאקדח התזה. התוצאה היא כמובן שהמים מותזים אל עבר המשטח הרצוי בלחץ גבוה ומסירים את הלכלוך שבלתי אפשרי להסיר בשיטות הניקיון הרגילות.

מהם יתרונות השימוש בגרניק?

  • חיסכון רב במים - צינור רגיל מעביר דרכו בין 25-50 ליטרים של מים בדקה אחת, ואילו גרניק משתמש רק בין 7-15 ליטרים של מים בדקה בדרך כלל. המסקנה היא: חיסכון של כ-60% בצריכת המים = חיסכון בכסף.
  • ניקיון יותר יעיל - לחץ המים הגבוה מאפשר לנקות באמצעות המכונה גם מקומות אשר יש קושי להגיע אליהם כגון גובה\פינות\מעברים צרים וכדומה. בנוסף, לחץ המים החזק במכונת הגרניק מצליח להוריד לכלוך קשה כגון שאריות צבע, דלקים, גללי יונים, שומנים קשים וכו' בעוד שחומרים אחרים לא מצליחים לעשות את עבודת הניקיון הנדרשת.
  • שמירה על המשטח ומניעת נזק - ניקיון בלחץ מים גבוה באמצעות גרניק משתמש במים ואדים בלבד וללא חומרי ניקוי אשר יכולים להרוס את המשטח.

סוגי גרניק

קיימים סוגים שונים של מכונות גרניק לשטיפה בלחץ מים גבוה:

  • גרניק לשימוש תעשייתי - יעיל במקומות גדולים כגון מוסכים, בנייני משרדים, בנייני מגורים, מפעלי תעשייה וכו'
  • גרניק לשימוש ביתי - מכונות אלו בעלי קיבולת יותר חלשה המגיעות עד 150 בר ומתאים למשטחים ביתיים כגון רצפות, מרפסות, בריכות או מבנים קטנים

אביזרים נלווים לגרניק

הגרניק מגיע עם מגוון אביזרים נלווים. אביזרים אלו נועדו לווסת את הלחץ שמפעילה מכונת השטיפה בלחץ ולמקסם את הניקיון. למכונה מצורף אקדח לחץ הממוקם בקצה הצינור אשר תפקידו לווסת ולשלוט בלחץ המים בזמן הניקיון. בנוסף, בשביל ליצור רמות שונות של לחץ מים מצורפת דיזות שונות למכונת השטיפה בלחץ.

חברת פאוורג'ט (PowerJet) מבית טווס מחזיקה במגוון מקיף של ציוד נקיון חדשני ומשוכלל לניקוי בלחץ מים גבוה המתאים לביצוע כל משימה.

ליצירת קשר